Projeyi kaydet :

Bu komut, projeleri bir isim vererek kaydetmek için kullanılır. Araç çubuğundaki simgesi şeklindedir. Aynı zamanda "open home" logosunu tıkladığımızda açılan menüdeki "projeyi kaydet" seçeneği de aynı işlevi görür. Bitmiş olan projeler, halen tasarım aşamasında olanların son hali ve kayıtlı başka bir projenin üzerinde yapılan tüm değişiklikler "projeyi kaydet" komutu ile program klasörünün içerisindeki "Jobs" klasöründe düzenli olarak depolanır.
projeyi kaydet

Bir proje ilk kez kaydediliyor ise bu projeye verilecek isim, daha önce kaydedilen projelere verilen isimle aynı olmamalıdır. Eğer bir müşteriye ait birçok projeniz varsa tüm kayıtları bir klasör altında toplamak en mantıklısı olacaktır. Örneğin sadece bir müşterinizin tüm projelerini Jobs klasörünün içerisine bir x klasörü daha açarak bu klasörün içine kaydedebilirsiniz. Projeler kaydedilirken kesinlikle arada nokta bulunmamalıdır. Örneğin "Dr.Ahmet, ör.proje, yeni mah.6.sok." gibi örnekler yanlış bir isimlendirmedir, doğrusu "DrAhmet yada doktor Ahmet, yeni mah ya da yeni mahalle" şeklinde olmalıdır. Aksi taktirde bu projeleri açarken sorun yaşayabilirsiniz. Ya da aralarda "-" veya "_" gibi semboller kullanabilirsiniz. Proje isimleri, tamamı büyük ya da küçük harften oluşabilir fakat çok uzun olmamalıdır. Kullanıcı tarafından herhangi bir isim verilmeden kaydet seçeneği tıklanırsa, projeler "isimsiz1,isimsiz2,..." olarak kaydedilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi 1992 programları ile projeleriniz belirli aralıklarla otomatik olarak kaydedilir. "Parametre Yöneticisi" menüsünden, genel sekmesi altında bulunan otomatik kaydetme süresi manuel olarak değiştirilebilir. Standart 10sn. olarak ayarlanmıştır.

Eğer araç çubuğundaki en son yapılan işlemi "Geri al" komutunu sürekli kullanıyorsanız bu ayarı oynamayınız.