Projeyi farklı kaydet :

Bir projeye bir isim vererek kaydetmek için sadece kaydet, var olan bir projeyi açıp üzerinde düzenlemeler yaptıktan sonra farklı bir isimle kaydetmek için ise bu komut kullanılır. Eğer bir projeyi açıp üzerinde değişiklik yaptıktan sonra "projeyi kaydet" komutunu kullanırsak, açılan projede yapılan değişiklikler üzerine kaydedilir ve bu projeyi tekrar açtığınızda en son yapılan değişiklikler görülür. Eğer bir projeyi açıp üzerinde değişiklikler yaptıktan sonra "projeyi farklı kaydet" komutunu kullanırsak da açtığınız proje aynı kalır, hiçbir değişiklik olmaz, yapılan düzenlemeler ise farklı bir isim vererek kaydettiğimiz projeye yansır. Örneğin x olarak kayıtlı bir projemiz var ve bu projeyi açıp üzerinde değişiklik yaptıktan sonra "projeyi kaydet" komutunu kullanırsak yapılan değişikliklerle birlikte kaydedilir. Eğer "projeyi farklı kaydet" komutunu kullanır ve xy olarak kaydedersek x projesi aynen kalır, tüm değişiklikler xy projesine kaydedilir.

Araç çubuğundaki simgesi şeklindedir. Aynı zamanda "open home" logosunu tıkladığımızda açılan menüdeki "projeyi farklı kaydet" seçeneği de aynı işlevi görür.


farklı kaydet

PARAMETRELER :

Konum : Projenin kaydedileceği klasörü temsil eder. Bu klasör kurulumda "Jobs" olarak yüklenir ve projeler otomatik olarak bu klasöre kaydedilir. Eğer proje, farklı bir klasöre kaydedilmek isteniyorsa aşağıdaki resimdeki ok işaretinin bulunduğu yerden projenin kaydedileceği hedef klasör seçilmelidir.


NOT : Kaydedilmek istenilen projenin ismi yazılırken sadece isim yazılmalıdır, sonuna dosya uzantısı veya herhangi birşey yazılmamalıdır. Örneğin doğru olan : "MUTFAK", yanlış olan ise, "MUTFAK.MLJ" veya "MUTFAK.JPG"


Eğitim videosu :