Araçlar :

Plan için kullanılabilecek araçlar aşağıdadır. Genelde araçlar işlerimizi kolaylaştırması için kullanılır. Bir aracı oluşturmaya başlamak için başlangıç noktasının üzerinde sol tuşa basın ve hareket ettirin. Hareket esnasında sol tuşu basılı tutmayın. Bitiş noktasına geldiğinizde tekrar sol tuşa basın. Bu şekilde buradaki araçlardan yüzlerce oluşturabilirsiniz. Araçlar'dan çıkmak için ve ana menüye dönmek için klavyeden "esc" tuşuna basın.

Cetvel : Cetvel, iki nokta arasını ölçmek için kullanılır.
Yazı : Bu aracı seçerek plan üzerine yorum vb. yazabilirsiniz. Örneğin renk,desen vb. bilgiler.
Not : Bu aracı seçerek plan üzerine not yazabilirsiniz. Örneğin priz,lavabo,pis su borusu vb. bilgileri.
Çizgi : Bu aracı seçerek düz bir çizgi çizebilirsiniz. Ayrıca çizgi stilini, rengini, kalınlığını da ayarlayabilirsiniz.
Dikdörtgen : Bu araçla içi boş dikdörtgen, kare vb. oluşturabilirsiniz.
Dikdörtgen dolgu : Bu araçla içi dolu dikdörtgen elde edebilirsiniz.
Bezier : Bu araçla kavisli çizimler yapabilirsiniz. Başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar düz bir çizgi çizin, sonra iki çizgi arasında mouse haraketiyle kavis oluşturun.
Daire : İçi boş daire veya elips çizmek için bu aracı tıklayın.
Daire dolgu : İçi dolu daire veya elips çizmek için bu aracı tıklayın.
Taşı : Planda kullanılan araçların taşınması ve silinmesi için kullanılır. Sol tuşa basıp taşıyabilirsiniz, silmek için ise taşıma sırasında iken klavyeden "delete" tuşuna basınız.
Tümünü sil : Planda yer alan tüm çizim, not, yorum vb. tümünü silmek için bu aracı tıklayın.
Parametreler : Planda kullanılan tüm araçların, çizgi rengi, stili, kalınlığı ve yazıların font, kalınlık, büyüklük ayarlarını aldıkları parametreler burada düzenlenebilir.